MAMAK
KAYMAKAMLIĞI

DUYURU PANOSU

Duyurularımız buradan yayımlanacaktır.
www.mamak.gov.tr
MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI
 
 
        Mamak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından hazırlanan "Yardımdan  Daha Fazlası  Projesi" kapsamında, evlerinin temizliği konusunda yardıma ihtiyaç duyan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç bireylerin hanelerinin temizliğinin yapılması,  genç ve çalışabilir durumda olup mesleki yetersizliğinden dolayı iş bulamayan kadınların güçlendirilerek istihdam edilmesinin sağlanması projenin temel konularını oluşturmaktadır.
 
        Temizlik aşamasında kullanılacak olan temizlik malzemeleri ve hizmet sağlayıcı personeller vakfımız tarafından  gönderilmektedir. Proje Sosyal Hizmet Uzmanı koordinatörlüğünde; 11 temizlik görevlisi,  3 şoför olmak üzere toplamda 15 personel istihdam edilmektedir. Temizlik personellerimiz yalnızca evin temizliğini yapmakla kalmamakta aynı zamanda ailelerin talep etmesi durumunda yemeğini yapmalarına da yardımcı olmaktadır. Yine proje kapsamında istihdam edilmekte olan personellerimiz, vakfımızdan yardım alan, genç ve çalışabilir durumda olan bireyler arasından seçilmiş olup böylelikle istihdamları sağlanmış olmaktadır. Proje kapsamında her üçer kişilik ekip bir ev temizlemek üzere  günde toplam 6 hanenin temizliği yapılmaktadır.
 
        Proje kapsamında istihdam edilecek temizlik personelleri 08.00 – 17.00 saatleri arasında çalışarak; yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç bireylerin ev temizliği, yemeklerinin yapımı, ev ortamının yaşama uygun hale getirilmesi, ev kazalarına karşı gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacaktır. Gerçekleştirilecek olan tüm hizmetler yaşlı ve engelli bireylerin rızası ve imzası karşılığı izni alındıktan sonra gerçekleştirilecektir. Temizlik personellerinin ulaşımı ve malzemelerinin taşınması 3 adet araç ile karşılanmış olup bu ihtiyaç kiralama yöntemi ile gerçekleştirilmiştir.
 
        Yaklaşık bir haftadır uygulanmakta olan projemizde temizlik sonrasında gerçekleştirilen hane ziyaretlerinde yaşlılarımızdan ve engellilerimizden oldukça olumlu geri dönüşler almaktayız. Toplamda 150 haneye 11 ay boyunca hizmet edecek olacak ekiplerimiz bugün itibariyle 45 hanede temizlik işlemi gerçekleştirmişlerdir.
 
 
   
Ana Sayfa Hizmet Standartları Mamak Twitter Facebook Sayfamız İletişim Yardım & Destek

Mamak Kaymakamlığı