MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI     MAMAK KAYMAKAMLIĞI
 
        
 
        Türk Milletinin tarih sahnesinde dirilişinin simgesi olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun, 94. Yılını birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içersindeyiz. Bugün 94. Yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet, ülkemizin yönetim biçimi olmasının yanı sıra, Türk Milletinin yeniden dirilişinin de sembolü; değeri yüksek, vazgeçilemez bir miras, örnek bir uygarlık hareketinin adıdır.
 
        29 Ekim; çağdaş anlamda bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu, Milletimizin kenetlenerek verdiği bir ölüm kalım mücadelesi, onur, haysiyet ve namus mücadelesi sonunda kazanılmış eşsiz bir zaferdir.
 
        Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet, milletin kendisidir. Türk Milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Bunun en son örneğini 15 Temmuz gecesinde yaşanan darbe girişiminde görmekteyiz. Bu karanlık gecede yaşananlar bize daima güçlü olmak zorunda olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.
 
        Büyük Önder Atatürk'ün söylediği gibi;''Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyette sahip çıkmak, Çanakkale’yi Kurtuluş Savaş'ını kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Milleti dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele, gönül gönüle güçlü biçimde yürüyecektir.''
 
        Bu duygularla Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. Yıl dönümünde, herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Şehitlerimiz ve Gazilerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğilirken tüm Mamak halkının ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.